pivovarpivovarský dům ostrava

VÝROBA NAŠEHO PIVA

Od roku 2007, kdy pivovar vznikl, prošel obrovskými změnami. Nejen technologickými, ale i výrobními. Z původních třech druhů piv, Qásek 11°tmavý ležák, Qásek 12°světlý ležák a Qásek 13°polotmavý speciál, jsme se během let vyšvihli na úctyhodných 21 druhů ( viz nabídka piv vlevo). K tomu nám pomohlo nejen studium varních procesů, praxe a samozřejmě i konzultace s kolegy z branže, ale i instalace nové technologie.


V roce 2013 jsme zvětšili kapacitu ležáckého sklepa z původních 7000 litrů na 12000 litrů, kapacitu spilky z původních 2000 litrů na 5000 litrů a kapacitu varny z původních 200 litrů na 500. Tím se nám, a je to především díky duplikátorovému chlazení spílečných kádí, rozšířila možnost vařit taky svrchně kvašená piva. To rozšířilo naše portfolio na už zmíněných 21 druhů piv, mezi nimiž najdete spodně kvašená piva českého, vídeňského, mnichovského typu, i svrchně kvašená piva anglického, amerického i německého střihu. Z toho vyplývá, že v současnosti už nevaříme pouze tradiční dekokční metodou, kterou používáme především na ležáky českého typu, ale poměrně hojně je už zastoupena i metoda infuzní, používána například na pšeničná piva nebo „ejly“ (Ale – čteno ejl). Hlavní kvašení probíhá odděleně v otevřených kvasných kádích při teplotách od 9°C do 21°C, od čtyř do dvanácti dnů (vše podle druhu piva ). Sekundární kvašení pak v ležáckých tancích od tří do šesti týdnů.


Dále je třeba zdůraznit, že od roku 2013 se výraznou posilou Pivovarského domu stal sládek Giovani Caruso MacDonald z Brazílie. Jeho poutavý životopis si můžete přečíst zde.ČEPOVÁNÍ PIVA

Techniky čepování piva a jak ho správně natočit nejlépe shrnuje toto video.

U nás preferujeme čepování piva "nadvakrát natřikrát".


CENÍK SUDOVÉHO PIVA ZDE

Plníme sudy o objemu: 5l, 15l, 20l, 30l a 50l.


Pro objednávky, aktuální nabídku a výdej sudového piva volejte mezi 9:00 a 17:00 hod.
na tel: 774 514 190 (Jiří Štverka, majitel/sládek).

Další možností je objednávka (a výdej) v pivotéce v 1. patře, tel: 731 113 180.

SUROVINY PRO DOMÁCÍ VAŘENÍ PIVA

Granulovaný chmel: Sládek (Alfa 9,1) = 350,-Kč/kg


Pivovarské kvasnice: = 75,-Kč/litr


Slad:
• Pšeničný (světlý), Ječný (plzeňský) = 25,-Kč/kg
• Ječný (mnichovský, karamelový, barevný) = 30,-Kč/kg

UHLÍKOVÁ STOPA NAŠEHO PIVA - zajímavost o našem pivu! Čtěte ZDE.